Lehkoatletické závody - Memoriál br. Lapáčka

Sportovci hola!

Již přes dvě desítky let se v teplické okrese konají lehkoatletické závody pro členy skautské organizace všech věkových kategorií, které začátkem devadesátých let začal pořádat br. Víťa Lapáček - Mucín, dlouholetý skaut a porevoluční znovuzakladatel skautingu v Bílině.

Akce se zpočátku konala v atletickém areálu v Bílině - na Kyselce, po úmrtí Mucína se pak závod přestěhoval na jeden ročník do Krupky a poslední ročníky pak probíhají v Teplicích, v osvědčeném areálu Základní školy Buzulucká díky vstřícnému postoji vedení této vzdělávací instituce. Lehkoatletické přebory absolvovaly stovky příznivců skautingu z regionu a akce je dnes oprávněně považována za jeden ze symbolů teplického skautingu.

I odrostlejší stále mají možnost vyhledat své historické výsledky a soupeřit tak mezi generacemi o nejlepší časy. Závody nejsou kláním profesionálů, čehož jsou dosažené výsledky důkazem. Přesto však věříme, že pohyb je tou správnou aktivitou nejen pro děti, nebo dospívající, ale i dospělé a také věkem zkušenější.

Děkujeme sponzorům

Severoeeské doly město Teplice Ústecký kraj ZŠ Buzulucká Coca-Cola